Vrijwilligers zijn onmisbaar binnen een vereniging, en doen vaak dingen die we niet eens weten. Alleen dát is al een reden om ze eens wat beter te leren kennen en te lezen wat deze mensen allemaal doen. De Socials-werkgroep zal vanaf nu Shot-vrijwilligers interviewen om hen via de nieuwsbrief even in the Shot-light te zetten.

Interviewer: Lucas Roerink
Hoelang ben je al lid van shot? En hoelang ben je actief als vrijwilliger?
Ik ben ruim zes jaar lid. En ik ben anderhalf tot twee jaar actief in de barcommissie.
Wat doe je nu als vrijwilliger? En wat heb je in het verleden gedaan?
Voor de barcommissie maak ik het barrooster. Elke dinsdag is het clubavond en wordt de bar bemand door een lid van Shot. Ik kijk welke leden er allemaal actief zijn en vervolgens maak ik een rooster voor 3 maanden in het voren. Dit is een hele puzzel en kost meer tijd dan je denkt.
De NTTB-cup wordt georganiseerd door Shot. vorig jaar heb ik hierbij geholpen en dit jaar weer. Het vindt plaats in september en we hebben een hoop vrijwilligers nodig voor het tellen van wedstrijden. Ook voor de op- en afbouw van het speelveld hebben we vrijwilligers nodig. Als je het leuk vindt om een dagdeel te helpen, laat dit dan even weten bij Wim van Breenen of mij.

Ik maak een draaiboek met alle handelingen die gedaan moeten worden zodat de vrijwilligers efficiënt te werk kunnen gaan.
We zijn bezig met een overeenkomst tussen de NTTB, de korfbalzaal Wageningen (hier vindt de NTTB-cup plaats) en Shot om de komende vijf jaar de NTTB-cup te organiseren.
Wat zijn de leuke kanten aan het werk? En misschien minder leuke kanten?
ik vind het leuk om iets te doen voor de vereniging. We zijn een grote vereniging met meer dan honderd leden dus ik vind het belangrijk om hierbij betrokken te zijn. Ik kies een beetje de dingen uit die ik leuk vind om te doen dus er zitten ook niet echt minder leuke kanten aan.
Wat is je leukste herinnering aan de tijd dat je actief bent bij Shot?
In 2023 was een interland van de dames, Nederland tegen Frankrijk. Dit vond ik wel heel mooi. Er waren een hoop mensen en een goeie sfeer.
Speel je zelf tafeltennis? Zo ja, welke speelmomenten kunnen mensen een balletje slaan tegen jou?
Sinds ik met pensioen ben speel ik vrij vaak. Ik ben er meenstal zondagochtend en dinsdagavond. Ik speel zowel duo, als trio competitie. Afhankelijk van of er een wedstrijd is ben ik er woensdag en vrijdag dus ook.

Heb je nog plannen voor in de toekomst binnen Shot?
Ik heb mijn handen nu vol aan de barcommissie en de voorbereidingen van de NTTB-cup. Dit zal ik ook zeker wel tijdje blijven doen.
Wat ik nog wel een punt vind voor Shot is: hoe werf je met name de jeugd voor deze sport. We hebben niet z’n grote jeugdgroep, dus het is belangrijk om de deze doelgroep te bereiken.
Mocht je na het lezen van het interview ook zin hebben om wat voor de club te doen als vrijwilliger, meld je dan aan bij het bestuur, dan horen we graag wat je zou willen doen.